Yüksek maaşla çalışmak isteyenlere müjde! Bu kurumlara binlerce memur alımı başladı

Yüksek maaşla çalışmak isteyenlere müjde! Bu kurumlara binlerce memur alımı başladı
İş arayan adaylar internet üzerinden yayımlanan ilanları araştırmaya devam ediyor. 6 farklı kurum binlerce alım yapacak! Tüm detaylar haberimizde.

Birçok kamu kurumu tarafından yapılan haberlere göre toplam 2 bin 558 memur alımı yapılacak. Şartlar açıklandı! Tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

BİRÇOK KURUM İLANLARINI PAYLAŞTI

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Devlet Su İşleri, Türkiye Taşkömürü Kurumu, Konya Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Raylı Sistem Araçları bünyesine toplam 2 bin 558 memur alımı yapılacak. Adayların KPSS puan şartını ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu 48. maddesinde yer alan şartları taşıması gerekiyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Ankara, Tekirdağ, Bursa, Adana, İzmir, Bolu, İstanbul, Samsun, Diyarbakır, Çanakkale, Edirne, Trabzon, Mersin, Muğla, Sinop, Balıkesir, Bartın, Hatay ve Kastamonu illerinde 30 temizlik personeli, 2 sıhhi tesisatçı, 1 kaloriferci, 4 garson, 1 boyacı, 2 bahçıvan, 1 aşçı, 10 koruma ve güvenlik görevlisi, 12 büro personeli, 4 tekniker, 1 büro personeli, 22 mühendis alımı yapılacak. Adayların en az 60 puan alması gerekiyor. Devlet Su İşleri Ankara ilinde 1 ağ uzmanı, 1 sistem uzmanı, 1 kıdemli CBS yazılım geliştirme uzmanı, 3 kıdemli yazılım geliştirme uzmanı, 

birçok kurum memur alımına başlad

1 iş analisti alımı yapacak. Adayların en az lisans mezunu ve 70 KPSS puanı olması gerekiyor. Türkiye Taşkömürü Kurumu Batın, Zonguldak, Karabük illerinde 2000 pano ayak üretim işçisi alacak. Başvuru yapacak adayların en az ilkokul mezunu olması gerekiyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı Bursa ilinde 5 büro görevlisi, 10 koruma ve güvenlik görevlisi, 2 şoför, 1 teknisyen, 5 destek personeli, 1 avukat, 5 şehir plancısı, 2 mimar, 1 peyzaj mimarı, 6 mühendis, 1 biyolog, 7 idari uzman, 1 iç denetçi alımı yapacak. Adayların en az 70 KPSS puanı olması gerekiyor. Konya Büyükşehir Belediyesi Konya ilinde 200 itfaiye eri alacak. Adayların ön lisans mezunu olması ve KPSS puanlarının en az 55 olması gerekiyor. Türkiye Raylı Sistem Araçları Sakarya, Eskişehir, Sivas illerinde 68 NC/CNC tezgah operatörü, 1 makine teknolojisi teknisyeni, 115 kaynakçı, 13 mekaniker vagon, 2 otomotiv boya teknisyeni, 13 genel elektrikçi, 1 genel beden işçisi alımı yapacak. KPSS şartı aranmayacak ve adayların en az lise mezunu olması gerekiyor.