Yulaf tohumu dağıtılacak

Yulaf tohumu dağıtılacak
Sarayönü İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından, Sarayönü’nde üretim yapan çiftçilere yüzde 75 hibeli toplam 50 ton kışlık yulaf tohumu dağıtımı yapılacak. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});]]>Geçtiğimiz...

Sarayönü İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından, Sarayönü’nde üretim yapan çiftçilere yüzde 75 hibeli toplam 50 ton kışlık yulaf tohumu dağıtımı yapılacak.

Geçtiğimiz hafta içerisinde ön başvuruları alınan yulaf tohumu dağıtımına başvuruların değerlendirilmesinin ardından 17 Ekim itibari ile başlanılması bekleniyor. Sarayönü İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ferhat Koçak konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Çarşamba günü ihalesi yapılan kışlık yulaf tohumunun ön başvuruları tamamlandı. Kışlık yulaf tohumuna üreticilerimiz ilgisi oldukça yoğun. Yaklaşık olarak 150 çiftçimizin ön başvuru taleplerini aldık.

yulaf tohumu

Yüzde 75 hibeli şeklinde verilen yulaf tohumdan faydalanabilmek için çiftçilerimizin ÇKS kaydının olması zorunludur. Ön başvurular bu hafta değerlendirilecek.

Değerlendirmenin yapılmasının ardından asıl liste belirlenerek, ayın 17 si itibari ile İlçe Tarım personellerimiz tarafından dağıtımına başlanacak. 2022-2023 kış sezonunda bölgemizde ilk kez ekimi yapılacak bu ürüne talepler oldukça yoğun. Çiftçilerimize şimdiden hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

Etiketler :