Zeybek, “Kadınlar geleceğimizdir”

Zeybek, “Kadınlar geleceğimizdir”

  09 Mar 2020

İyi Parti Sarayönü İlçe Başkanı Çetin Şen, Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle açıklamada bulundu. Zeybek açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Başta annelerimiz ve eşlerimiz olmak üzere tüm kadınların bu anlamlı gününü kutluyorum. 8 Mart 1857 de New York kentinde tekstilde çalışan kadın işçilerin düşük ücret, uzun çalışma saatleri ve insanlık dışı koşulları protesto ederek grev yaptılar. Bu tarih kadınlar gününün başlangıcı olarak kabul edilir.

8 Mart sadece kadınları anmak, kutlamak, övgüler yağdırmak değil, kadın hakları, kadın-erkek eşitsizliği, kadına şiddet gibi konuların da tartışılması, gündeme gelmesi, kadınlarımıza daha çok değer vermemizi sağlar. Kadınların çileler çekerek geldikleri bu günkü özgür ortam hepimiz için gurur vesilesidir. Gelişmekte olan tüm ülkeler gibi ülkemizde kadın hakları maalesef henüz istenilen seviyede değil.

Kadınlarımız, hem annelerimiz, hem eşimiz, dostumuz ve çocuklarımızın anneleridir. Cennet onların ayakları altındadır. Onlar birer çiçektir. Onlara bakmayı, gözetmeyi, kollamayı,  koklamayı bilmek gerek. Kadınlarımız geleceğimizdir. Çocuklarımızı besler, eğitir, gözetir ve ömür boyu korurlar.

Biz erkeklerin, bunu kadınlar kadar başaramayacaklarına inanıyorum. Onlar, karşılıksız sevginin ete kemiğe bürünmüş halidir. Çocuğu ve sevdiği erkek için dünyanın en güzel kucağına sahiptir. Onlar zekidir, sevdiği erkeği vezir eder. Ancak ne yazık ki tarih boyunca kadınlara şiddet uygulanmıştır.

Kadına şiddet dünyada en yaygın ancak en az cezalandırılan bir suçtur. İyi Parti Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in de bir anne, bir babaanne olması hasebiyle Dünya Kadınlarının ve tüm kadınlarımızın bu güzel gününü tekrar kutluyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir