Zeybek’ten muhtarlara kutlama

Zeybek’ten muhtarlara kutlama
İYİ Parti Sarayönü İlçe Başkanı Çetin Zeybek muhtarlar günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.Zeybek mesajında şu ifadelere yer verdi;“Muhtarlarımız mahalle sakinlerinin devlet  kurumlarıyla aracı bir rol oynarken,...

İYİ Parti Sarayönü İlçe Başkanı Çetin Zeybek muhtarlar günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Zeybek mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Muhtarlarımız mahalle sakinlerinin devlet  kurumlarıyla aracı bir rol oynarken, diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel gereksinimlerinden biri olan katılımcılığın sağlanmasında önemli bir görevi yerine getirmektedir.

Muhtarlar demokrasinin beşiği değil ta kendisidir. Siyaset kanalı ile seçim kazanmazlar. Muhtarlarımız kendi isimleri ile bulundukları mahallelerde seçimlere girerek başarı sağlar ve seçilirler. Muhtarlar sadece isimleri ile çağırılması ise demokrasi içerisinde seçildiklerinin göstergesidir. Vatandaşın hastasında, cenazesinde, düğününde kısacası  sosyal  yaşamın içerisinde kendini gösteren her türlü üzüntüde ve sevinçte kapısını gönül rahatlığıyla çaldığı ve devleti en yakınında hissettiği makamdır.

Muhtarlık gerekli ve vazgeçilmezdir. Hak ve özgürlükleri ihmal edilmemelidir. Günümüzde mahalle sakinleri ile belediyeler veya tüm kamu kurumları arasındaki diyalog muhtarlarımız üzerinden kurulmaktadır. Bu diyalog kurulurken en büyük sorumluluk ise muhtarlarımıza düşmektedir. Muhtarlarımız ise bu sorumlulukları yerine getirebilmek adına gece gündüz görev yapmakta ve mesai saati diye bir kavramları bulunmamaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm muhtarlarımızın gününü kutlar görevlerinde başarılar dilerim.”