Ziraat Odası selektörü elemelere başladı

Ziraat Odası selektörü elemelere başladı
Sarayönü Ziraat Odası’nın sanayi bölgesine kurduğu tohumluk eleme tesislerinde yeni sezon Arpa, Bugday, Nohut elemeleri başladı.Harman dönemi ile birlikte tohum eletmek isteyen çiftçiler, Sarayönü Ziraat Odasına başvurarak bu...

Sarayönü Ziraat Odası’nın sanayi bölgesine kurduğu tohumluk eleme tesislerinde yeni sezon Arpa, Bugday, Nohut elemeleri başladı.

Harman dönemi ile birlikte tohum eletmek isteyen çiftçiler, Sarayönü Ziraat Odasına başvurarak bu hizmeti alabilecek.

Saatte 5 ton eleme kapasitesi ile çalışan selektör sayesinde Sarayönülü çiftçilerin başka ilçelere gitmesine gerek kalmadan tohumlarını son teknoloji ile kaliteli bir şekilde eletmeleri mümkün.

Selektör tesisini ilçeye kazandırarak çiftçilerin bu yöndeki sorunlarını çözen Sarayönü Ziraat Odası Başkanı Engin Çelik, selektör ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“2022 yılı tohum elemelerimiz başlamıştır. Çiftçilerimize kaliteden taviz vermeden eleme yapıyoruz. Önceki yıl faaliyete geçirdiğimiz selektörümüz sayesinde Sarayönülü çiftçilerimiz artık başka yere gitmek zorunda kalmadan daha pratik ve daha avantajlı şartlarla  ürünlerini ilçemizde eletebileceklerdir. Arpa, buğday, nohut, fasulye, ayçiçeği eletmek isteyen çiftçilerimizin randevu alması gerekiyor.

Sağlıklı, kaliteli tohumlar demek, bereketli, bol hasatlar demektir. bunun bilincinde hizmet etmeye devam ediyoruz." Çiftçilerimiz 617 10 30 no’lu telefondan randevusunu alıp ürününü eletebilir.”