BİR GECEDE ÜÇ KONSER

BİR GECEDE ÜÇ KONSER
Akşehir’de düzenlenen 65. Uluslararası Nasreddin Hoca Şenlikleri bayram coşkusu tadında devam ediyor. Etkinlikler kapsamında her gün üç ayrı mekânda farklı türlerden konserlerle sanatçılar müzik severlerle buluşmaya devam ediyor.

Şenliklerin sonuna yaklaşırken beşinci günde de Akşehir Kültür Merkezi, Cumhuriyet Meydanı ve Açık Hava Tiyatro alanında üç ayrı sanatçı sahnede en sevilen parçalarını seslendirdi.

bir-gecede-uc-konser-1.jpeg

AÇIK HAVA TİYATROSUNDA ALEYNA TİLKİ RÜZGÂRI ESTİ

Akşehirli hemşehrileriyle ilk kez bir araya gelen Aleyna Tilki, doğduğu topraklarda olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Tilki; “Sonunda memleketimde hemşehrilerimle buluştum. Sonunda kavuştuk, doğduğum topraklarda konser vermekten çok mutluyum.” ifadelerini kullandı. Konser öncesi gerçekleşen yağışa rağmen Akşehirliler konser alanını tıklım tıklım doldurdu.

bir-gecede-uc-konser-5.jpeg

CUMHURİYET MEYDANINDA MEHMET&ENES KILINÇ GENÇLERLE BULUŞTU

Her yaştan ve her zevkten misafire hitap eden şenlik programı ile Cumhuriyet Meydanı’nda Mehmet&Enes Kılınç en sevilen şarkılarıyla misafirleri doyasıya eğlendirdi. Akşehir halkının çok sıcakkanlı olduğunun altını çizen Mehmet&Enes Kılınç kardeşler; “ Bu kadar kapsamlı ve özenilmiş bir programda bizleri misafir ettikleri için Sayın Belediye Başkanımız Nuri Köksal’a çok teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı. Ardından, ‘bu güzel memleketin güzel insanlarına…’ ifadeleri ile Gesi Bağları türküsünü seslendirdiler.

bir-gecede-uc-konser-3.jpeg

AKŞEHİRLİ OPERANIN GALA GECESİ’Nİ İZLEDİ

Şenlikler kapsamında Akşehir Kültür Merkezi’nde Operanın Gala Gecesi izleyicileriyle buluştu. Burcu Soysev, Alp Köksal, Berk Özbek ve Esen Demirci’nin sahnelediği, piyanistliğini Paolao Villa’nın üstlendiği eser Akşehirli sanat severlerle buluştu.

Kaynak:HABER MERKEZİ