Elektronik Sınav Merkezi kuruluyor

Elektronik Sınav Merkezi kuruluyor
Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sarayönü Belediyesi iş birliği ile Sarayönü Çok Programlı Anadolu Lisesi’ne Elektronik Sınav Merkezi kuruluyor. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});]]>Vatandaşların, Milli...

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sarayönü Belediyesi iş birliği ile Sarayönü Çok Programlı Anadolu Lisesi’ne Elektronik Sınav Merkezi kuruluyor.

Vatandaşların, Milli Eğitim Bakanlığının düzenlediği sınavlarda Konya İl Merkezine gitme zorunluluğunu ortadan kaldıracak olan Sınav Merkezinin çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Sınav merkezinin tadilatını Sarayönü Belediyesi üstlenirken, teknolojik ve donanım kısmını ise Milli Eğitim Bakanlığı dizayn edecek.

Elektronik Sınav Merkezi kuruluyor

Sınav merkezinin bölgedeki komşu ilçelere de hizmet vermesi hedefleniyor. Elektronik Sınav Merkezi'nin Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde açılmasıyla birlikte özellikle motorlu taşıt sürücü kursiyerlerinin, ehliyet sınavı için Konya İl merkezine gitmesine gerek kalmayacak. Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde yapımı devam eden merkezde sürücü belgesi, telsiz operatörlüğü, kalfalık, ustalık ve usta öğreticiliği gibi yazılı sınavları yapılacak.

Elektronik Sınav Merkezinin vatandaşları büyük bir zahmetten kurtaracağını belirten Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak; “Yapımı devam eden elektronik sınav merkezimiz sadece ilçemize değil, bölgeye de hizmet verecek. İlçemizde e-sınav merkezinin açılması konusunda Milli Eğitim Bakanlığımızla yaptığımız çalışmalar neticesinde bu hizmet ilçemize kazandırıldı. Vatandaşlarımızın ulaşımdan, zamandan, bütçelerinden tasarruf etmeleri ve daha kolay hizmet alabilmeleri için merkez ilçemize kazandırıldı. Bu güzel mekan sayesinde vatandaşlarımız artık daha rahat bir şekilde sınavlarını gerçekleştirebilecekler. İlçemize hayırlı olmasını diliyorum. Başta Milli Eğitim Bakanlığımız olmak üzere emeği olan herkese çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu

Elektronik Sınav Merkezi kuruluyor