PANKOBİRLİK'te Ramazan Erkoyuncu dönemi

PANKOBİRLİK'te Ramazan Erkoyuncu dönemi
Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Ramazan Erkoyuncu, PANKOBİRLİK Genel Kurulu'nda başkan seçildionya Pancar Ekicileri Kooperatifi 69. Olağan Genel Kurulu'nda geçtiğimiz hafta yapılan seçimlerde başkan olan Ramazan Erkoyuncu,...

Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Ramazan Erkoyuncu, PANKOBİRLİK Genel Kurulu'nda başkan seçildi

onya Pancar Ekicileri Kooperatifi 69. Olağan Genel Kurulu'nda geçtiğimiz hafta yapılan seçimlerde başkan olan Ramazan Erkoyuncu, bugün Ankara'da yapılan PANKOBİRLİK Genel Kurulu'nda oy birliğiyle başkan seçildi.

Ramazan Erkoyuncu kimdir?

1958 yılında Konya’nın Çumra ilçesi Türkmencamili köyünde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Çumra’da tamamladı. Lise eğitimine Meram Ticaret Meslek Lisesinde devam etti. 1992 yılına kadar Çumra’da manifaturacılık ve çiftçilikle uğraştı. 1992-2002 yılları arasında Karaman’da traktör ana bayiliği yaptı. 1998-2005 yıllarında Çumra’da hububat bakliyat işi yapan Erkoyuncu, 2003 yılında Konya’da inşaat ve müteahhitlik yapmaya başlamıştır.

1999 yılında Çumra Şeker Fabrikası’nın kuruluş çalışmaları başlangıcı içerisinde olan Ramazan Erkoyuncu, Çumra Şeker Fabrikası’nın kurucu Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenmiştir. 2004-2009 yılları arasında Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi’nin iştiraki olan Şekersüt Yönetim Kurulu Başkanlığı yapan Ramazan Erkoyuncu , kurumu sektörde pazar payında birinci olarak 2009 yılına kadar getirmiştir.Bu yönetimi esnasında Ulusal Süt konseyinde aktif rol oynamıştır.Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi’nin en önemli ve ilk hayvancılık yatırımlarından olan Şekersüt Çiftliğini kurmuştur. 2007-2011 yılları arasında Türkiye Güreş Federasyonu yönetim kurulu üyeliğinde bulunmuştur.

Bu süreler içerisinde çeşitli sivil toplum kuruluşları, dernek, federasyon ve kooperatiflerde yer almıştır. 2017 yılında Küçükbaş hayvancılık ile ilgili yatırımlar yapan Ramazan Erkoyuncu ata mesleği olan çiftçilik çalışmalarına devam etmektedir. Aktif olarak Çiftçilik, hayvancılık, inşaat ve müteahhitlik yapmaktadır. Ramazan Erkoyuncu evli, 3 çocuk babasıdır.