Sarayönü’ne 46 yeni öğretmen atandı

Sarayönü’ne 46 yeni öğretmen atandı
 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geçtiğimiz hafta ,2022-2023 güz dönemi öncesi, Sarayönü’ne 46 yeni öğretmeninin ataması yapıldı.İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, Milli Eğitim...

 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geçtiğimiz hafta ,2022-2023 güz dönemi öncesi, Sarayönü’ne 46 yeni öğretmeninin ataması yapıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından atanan 20 bin öğretmenden 46 tanesi de Sarayönü'ne atandı. En yüksek atama yapılan okullar 3’er öğretmenle Mehmet Emine Akdoğan Anadolu Lisesi ile Kadıoğlu İmam Hatip Ortaokulu olurken, en çok atama yapılan branş ise 6 öğretmen ile Matematik oldu.Yeni atanan branş öğretmenleri: 6 Sınıf Öğretmeni, 5  Matematik, 4 İlköğretim Matematik, 2 Türk Dili Edebiyatı, 2 Sosyal Bilgiler, 1 Özel Eğitim, 5 İngilizce olarak atandı.

Sarayönü ilçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Şişman, yaptığı açıklamada, son atamalarla birlikte ilçede öğretmen eksikliğinin kalmadığını belirtti.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yapmış olduğu son atamalardan sonra ilçede 46 yeni öğretmenin atandığını ifade eden Şişman şunları kaydetti:

"Köylerimiz dahil hiç bir okulumuzda öğretmen açığı kalmamıştır. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak koordinasyonu iyi sağlayarak ilçemizin eğitimde başarı grafiğini yükseltmesi için çalışmalarımızı sürdüreceğiz."