YENİ BİR GÜN BAŞLIYOR

Sevgi dolu yüreklere merhaba.

Bir önceki gün nasıl geçmiş olursa olsun, gece nasıl bitmiş olursa olsun, yeni bir gün başlıyor. Güneş doğdu. Sevgi, dostluk, mutluluk, huzur hepimizin olsun.

Herkesin bir umudu her zaman vardır. Çare her zaman bulunabilir. Gönlünüz sabır ve umut ışıklarıyla dolsun.

İnsanı yıkan olumsuz düşüncelerden kurtulması zor da olsa, imkansız değildir. İçimizdeki güzelliği fark etmeliyiz. Yorgunluklarımız hiç bitmez. Ama dinlenmesini de biliriz.

Allah, bazen en güzel kapıları açmak için kulunu dar kapılardan geçirir. Sabırla beklemek lâzım. İnsan her zaman kişiliği, onuru, düşüncesi ve yüreği kadar insandır. Yetişme tarzı, ilgi alanları çok farklı olan ikili ilişkiler çok zor. Ortak ilgi alanları çok fazlaysa ilişki daha sağlıklı ve uzun oluyor. Karşıdakinin hayatında tamamlayıcı oluyorsun.

Şans her zaman hazır olanın yanındadır. Hatalar tecrübeyi, tecrübe de başarıyı getiriyor. Zamanla olgunlaşıyoruz. Kendimize güvenimiz artıyor.

Çok sevmek harika bir duygu kişisel bir şey. Duyguların yoğunluğu sevgiyi hem davranışlarla, hem de sözlerle anlatmayı sağlar. Bazen çok sevgiden boğulanlar, karşılık veremeyince vicdan azabı yaşarlar.

Her an her şeyi beraber yapmak, yapışık ikizler gibi yaşamak, duyguları tüketiyor. Duygulardaki cam kırıklıklarının ağrıları fazla oluyor. Karşıdakini dinleyerek sevmeli. Ne istediğini anlamalı. Çok sevmekten, iyi sevmek daha önemli.

Kişisel çabalar ve ilişkiler her zaman çevre koşullarıyla birlikte şekillenir. Yaşama pratik bakarken gücümüzün farkında oluruz. Yeterli cesarete sahipsek, iyi niyetle yapılan girişimcilik her zaman ses getirir.

Yapılacak atılımlar için, ön yargısız yaklaşmak karşıdakini olumlu etkiler. (Can yakıp ta, kalp kırma. Senin de gül benzin solacak birgün. Her canlının kalbi Allah'a bağlı. Herkes ettiğini bulacak birgün. Neşet ERTAŞ)

Kontrol edilmeden paylaşılandaki hataları düzeltmek kolay ama kalıcı olmaz. O zaman harekete geçmeli. Kırdığımız kalbin sahibine bakmalı. Yolumuz muhakkak bir gün ona çıkacak.

İnanmak başarmaktır. Üzenlerin üzüldüğü vakit de gelir. Gerçek arkadaşlık, yıllar geçse de bitmez. Yaşam, mutlulukla üzüntünün bilmecelerle dolu bir armağanı. Yaşarken kendi değerimizi keşfedip, inanmak tek çözüm.

İnsanı heyecan kadar yaşama bağlayan başka birşey yok. Yalnız düşünceden ibaret olan insan, kuru odun gibidir. Ona duygu katınca tomurcuklanır. Duygular, kuru bir ağaç dalını filizlendirecek heyecanlardır. Duygular, yetenekler aktif olarak kullanılmazsa, paslanmaya, çürümeye, taşlaşmaya başlar.

Sevgi, kalbin çekirdeğidir. İnsan ız dırap çekerek olgunlaşırmış. Ruhumuzun en derininden kopup gelen duygular, yüreğimizi sarınca heyecan, duygu taşkınlıkları içinde gözyaşlarımıza karşı koyamayız.

İletişim engellerini bulup onları aşmalı. Dua, her zaman sevenin sevdiğine verdiği değerdir. Sevgili, sevilen kişi demekse sevdiklerimize sevdiğimizi hissettirelim.

Duyarlı davranışlar her zaman alkışlanır. Bazen, bir kelime, bir bakış, bir gülüş çok önemli. Dünyayı sevgi kurtaracak. Sevgiyi ve umudu içimizde yeşerttiğimiz bir gün olsun.

Her yeni gün hepimize güzellikler getirsin. Herkesin kendi içinde sakladığı duaları vardır. Allah'ım o dualarınızı kabul etsin. Sevgiler saygıdan kaynaklanır.

Saygı ve sevgiden güven doğar. Yorumlar çok değerlidir. Yazana sorumluluk yükler. Yüreğiniz her zaman sevgi dolu olsun.

SAYGILARIMLA…

Önceki ve Sonraki Yazılar
Mebruke BİCAN Arşivi

SEVGİ

28 Şubat 2024 Çarşamba 22:17