EVET VEYA HAYIR SEÇENEÄžİ

16 Nisan da Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının önüne bir sandık konuluyor. Türk halkına evet mi? Hayır mı? Diye iki seçenek sunuluyor. Ancak bu bir seçim değil AKP, CHP, MHP, HDP den herhangi biri iktidar olsun diye oy verilmeyecek.

EVET için çalışan, Devleti 15 yıldır tek başına yöneten AKP, Cumhurbaşkanı, Başbakanı, Bakanları, millet vekilleri, İl, İlçe yöneticileri, Devlet kurumlarına atadıkları müdürleri, savcıları, çok tehlikeli, ayrıştırıcı, tehditkâr bir dil kullanıyorlar.

Bu parti 15 yılda hangi yasayı istediği halde çıkaramadı veya bu partinin bakanlar kurulu hangi kararnameyi istediği halde çıkaramadı? Yani ne istediler de yapamadılar?

2010 anayasa değişikliğiyle Anayasa Mahkemesi (AYM) HSYK halledilerek bu ülkede fren mekanizması ortadan kaldırıldı. Hukuk FETÖ ye teslim edildi.

Peki 2010 da Referanduma evet diyenlerden “Yetmez ama evet” çiler nerde işleri bittiği için hapisteler (Ahmet, Mehmet Altan, Hasan Cemal….vb)

“Ölüleri bile mezardan çıkarıp oy kullandırın” diyen Gülen ve adamları nerde, FETÖ örgütü darbe yaptı çoğu içerde.

Şimdi 2017 referandumunda Devleti yönetenler diyor ki;

Başbakan Binali Yıldırım diyor ki: "PKK 'hayır' diyor, onun için biz 'evet' diyoruz."

Antalya Cumhuriyet Başsavcı Vekili Cevdet Kayafoğlu, anayasa değişikliği referanduma ilişkin, “Sandıkta hayır diyecek olanlar PKK ile aynı muameleyi göze alıyorlar demektir. Küsmece yok” mesajını paylaştı.

Cumhurbaşkanı R.T. Erdoğan, “Şu anda Kandil'de olanlarla hareket edenler, onların uzantılarıyla hareket edenler hayır diyor….. 16 Nisan 15 Temmuz'un bir cevabı olacaktır. Hayır diyenlerin konumu, 15 Temmuz'un yanında yer almaktır” dedi.

“Öcalan ın olayları okuma kabiliyeti ve tecrübesi var. Mesajları sürecin geleceğini düşünen bir hassasiyeti yansıtıyor.” Diyen Yalçın Akdoğan EVET diyor.

“Öcalan ın durduğu yer, Türkiye nin demokratikleşme sürecine katkı sağlayan bir yer. İmralı da çok anlamlı, çok değerli şeyler söylüyor” Diyen Mehmet Metiner EVET diyor.

“Abdullah Öcalan Ortadoğu da Türkiye nin önünü açıyor.” Diyen Yiğit Bulut EVET diyor.

“Bir zamanlar “ölmeye hazırım” diyen Öcalan, şimdi “yaşatmaya hazırım” diyor.” Diyen Hilal Kaplan EVET diyor.

“Öcalan bu süreçte sorumluluk bilinciyle hareket ediyor. İlerleyen aşamalarda Öcalan ın konumunu Türkiye artık tartışmalı.” Diyen Abdülkadir Selvi EVET diyor.

“Öcalan bizi, aldattı, PKK bizi kandırdı. Biz bayrağı severiz. Biz de milliyetçiyiz.” Diye çark edenler,

“Valilere talimat vermiştik, operasyonlara fazla izin vermeyin diye " PKK ile görüştüğümüzü söyleyen şerefsizdir " dedikten 2 yıl sonra, " PKK ile görüşen arkadaşları ben gönderdim, sıkıntısı olan bana söylesin " diyenler

Habur da PKK lılar davul ve zurnayla karşılanmasına, çadır mahkemesi kurulmasına izin verenler, PKK ya hendek kazmasına izin verenler, yollara mayın döşenmesine izin verenler, şehirlerin silah ve patlayıcıyla doldurulurken seyredenler.

PKK lılar tarafından bayrağımız indirilirken seyredenler EVET diyorlarmış

FETÖ ye övgüler düzenler dizinin dibinden ayrılmayanlar,” Ne istedin de vermedik” diyenler EVET diyor.

İKTİDARIN PKK açılımıyla at başı götürdüğü ‘Türklüğü yok etme planını, AKP Grup Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı deşifre etti: “Anayasayı değiştireceğiz ve vatandaşlıktaki Türklük tanımını kaldıracağız. Yoksa demokratikleşmeyi yapamayız. Vatandaşlık tanımı da değiştirilecek.  Herkes kendi etnik kökenini ifade edebilecek ve üst kimlik olarak “Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım” diyecek. Diyerek.

Türk halkı siz karar verin “Anayasada egemenliğin kullanılması hiçbir suretle bir kişiye veya zümreye bırakılamaz diyor. Anayasa ya göre Türk milleti egemenliğini yasama, yürütme ve yargı eliyle kullanır.” Yerine

Tek adam rejimi kurulmasına, tek adamın hem hükümet, hem Meclis, hem de mahkeme olasına rejim değişmesine. Cumhuriyet fiilen ortadan kalkmasına karşı.

Direnen HAYIR diyenler mi? terör örgütünün yanı da EVET diyenler mi?

(Gelecek yazı da devam edecek)

Önceki ve Sonraki Yazılar
Arşivi