“Bıraktığı mirasa sahip çıkacağız”

“Bıraktığı mirasa sahip çıkacağız”
 Cumhuriyet Halk Partisi Sarayönü İlçe Başkanı Tahir Yıldız, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 84’ncü yıldönümü nedeniyle anma mesajı yayınladı.Atatürk’ün bıraktığı mirasa sonuna kadar sahip...

 

Cumhuriyet Halk Partisi Sarayönü İlçe Başkanı Tahir Yıldız, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 84’ncü yıldönümü nedeniyle anma mesajı yayınladı.

Atatürk’ün bıraktığı mirasa sonuna kadar sahip çıkacaklarını belirten Yıldız, “Atatürk’ün fikir ve ideallerinin ışığında, onurlu bir gelecek, huzurlu bir toplum ve kimsesizlerin kimsesi olan bir Cumhuriyet hedefimizi gerçekleştireceğimize olan inancımız tamdır.

Atatürk’ün bizlere bıraktığı en büyük miras olan Türkiye Cumhuriyeti, birlik, beraberlik ve bütünlük içinde özgürlüklerine sahip çıkan vatandaşlarımızın kararlılığıyla sonsuza kadar yaşayacak, çağdaş dünyada hak ettiği yere yükselecektir.” dedi.

Yıldız, Atatürk’ün ilkelerinin ve inkılaplarının iyi anlaşılması gerektiğini vurgulayarak şunları söyledi: “10 Kasım sadece Mustafa Kemal Atatürk’ü anma günü değil, O’nun eserlerini geliştirerek geleceğe taşıma azmimizi yinelediğimiz bir gündür. Yolumuzu da, kendisinin akıl ve bilimi temel alan düşünce sistemi aydınlatmakta, karşılaştığı bütün güçlükleri yenmesini bilen direnci, bize güç vermektedir. Onu anmak yetmez. Aynı zamanda anlamalıyız.

Bu inançla, Cumhuriyet Halk Partisi Sarayönü İlçe Başkanlığı olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, tüm dünyaya örnek olmuş büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 84’ncü yılında saygı, minnet ve özlemle anıyor, sonsuza kadar emanetlerinin bekçisi olacağımıza söz veriyoruz.”