Mehdi DEMİR

Mehdi DEMİR

Milletimizin başarısı

14 Mayıs Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimi teşkilatların ve adayların saha çalışması ile kendi seyrinde yürüyor.

Bugün Mayıs’ın biri. Seçime de sayılı günler kaldı.

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı’nın daveti ile gittiğimiz makamında seçim sohbeti yaptık.

Hasan başkan siyasette tecrübeli bir isim.

Vekillik ve partisinin Genel İdare Kurulu üyeliği yaptı.

Sahayı çok iyi okuyor. Adayların saha çalışmalarını da yakından takip ediyor.

Yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Konya ya geleceğini ifade etti. Önce tüm Konyalıları Kılıçaslan Meydanına davet etti, ardından da şunları ekledi.

“Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı 2 Mayıs Salı günü 16.30’da Kılıçarslan Meydanı’nda misafir edeceğiz. Kendisi bu meydanda Konyalılara hitap edecek. Yine bu programda Karapınar’da kurulu bulunan ve Türkiye’nin en büyük yenilenebilir enerji tesislerinden biri olan Karapınar GES ile kamu ve yerel yönetimlerin yaptığı yatırımların açılışları gerçekleştirilecek.

Bu şehir her gelişinde onu coşkuyla karşıladı. Sandık zamanı geldiğinde de en büyük desteği verip 81 il içerisinde birincilikleri hep elinde tutmayı bildi. Tüm hemşehrilerimize de bu vesileyle teşekkür ediyorum. AK Parti'mize ilk günden beri sahip çıkan, her türlü desteği veren kıymetli hemşehrilerimizden Allah razı olsun.”

Hasan başkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu dönemde de açık ara fark ile yeniden Cumhurbaşkanı seçileceğini çok iddialı şekilde savunuyor. 14 Mayıs’ta Türkiye Yüzyılı vizyonuyla Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yeni bir döneme yürüyeceğiz. Meclis çoğunluğunu da Cumhur İttifakı alacak. 20 yıllık kazanımların bir çırpıda yok edilmesine feraset sahibi olan milletimiz müsaade etmeyecek” diyor.

Hasan başkan, Türkiye’nin Savunma Sanayiinde dünyanın gıpta ettiği uçak, gemi ve mühimmatları yerli ve milli olarak yapmasına rağmen buna sevinemeyenler var. Halbuki bu milletimizin başarısıdır” diyerek üzüntüsünü de dile getirdi.

Üniversite de Uçak Mühendisliği bölümünde okurken, Prof.Dr. Mustafa Gediktaş hocasının anlattıklarını da bizimle paylaştı.

Uçak fabrikamız olmadığı için Şakir Zümre sobalarında staj yaparlarmış. Sonra bir Karasör fabrikası kurulmuş. Ona öyle sevinmişler ki; kendilerine umut olmuş. Nuri Demirağ’ın uçak fabrikasının hikayesini anlatırken gözleri dolardı.

Uçaklar üretilmiş. İçerde alınmadığı gibi, dışarıya da satışı yasaklanmış. Uçak fabrikamız göz göre göre kapattırılmış derken çok duygulanırdı.

Hasan başkanla sohbetimiz epey uzamıştı. Ama bekleyen ziyaretçi sayısında epey artış olduğunu duyunca, bekletilme kaynağı olmamak için müsaade isteyip ayrıldık.

Bugünlük bu kadar.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Mehdi DEMİR Arşivi