Mutluyuz gururluyuz…

Sarayönü Manşet Gazetemiz yeni yaşına girdi. İlk sayısını 29 Ocak 2008’de çıkardığımız gazetemiz 15’inci yaşını geride bıraktı.

Siz değerli okurlarımızın eksilmeyen ilgisi ile yeni yaşımıza basmanın gururunu yaşıyoruz.

Umuyorum ki sizlerin desteği ile nice yayınlara da ulaşırız.

***

Gazetenin ilk sayısını esnaflara dağıtıp kendimi de tanıtırken herkesin yüzündeki şaşkın ifadeler “nereden çıktı şimdi bu” der gibi bakışlar halen gözümün önünde.

Belki birçok kişi bu bir gazete mi yoksa el ilanı mı, bir promosyon mu veya gelip geçişi bir bülten mi diye aklından geçirmiş olabilir.

Ne var ki, haftalar geçtikçe kafalardaki soru işaretleri kalktı ve gazetemize olan ilgi de arttı. Artık süreklilik arz eden gazetemize taktir ve tebrikler yağmaya başladı.

***

İlk sayımıza kıyasla artık genç ve toy bir gazete değiliz. Ancak her yeni sayımızda bizler ilk günkü heyecanla gazetemiz sayfalarını daha renkli, daha güzel, daha içerikli doldurmanın gayreti içerisindeyiz.

Sarayönü'müz nüfus olarak çok büyük bir ilçe değil. Bu nedenle de gazetemiz sayfalarını her hafta doldurmak çok kolay olmuyor.

Bizler çoğu yerel gazete ve dergiler gibi bazı ajans ve internet haberleriyle sayfalarımızı doldurmak gibi kolay bir yolu seçmedik. Renkli(!), boyalı gazeteler gibi büyük gündemler peşinde olmadık hiçbir zaman.

Gazetemizde yer alan haberler belki çok önemli veya sansasyonel haberler olmayabilir. Ancak yaptığımız haberlerin tamamına yakını ilçemize özel ve bizden haberler. Bu haberler ister bir düğün haberi, ister bir cenaze haberi isterse belediyenin rutin bir çalışma haberi olsun.

Ama hepsi ilçemizin haberi...

Gazetemize bu kadar ilginin olmasının asıl nedeni de bence bu.

***

Zaman çok hızlı akıp geçmiş. Geride kalan onbeş yıl sanki daha dünmüş gibi. Ama neler yapmışız diye gazete arşivlerini şöyle bir gözden geçirince Sarayönü Gazetesi'nin ilçemiz için bir renk olduğunu görüyorum.

İlk yılların aksine gazetemiz hem baskı olarak, hem sayfa sayısı olarak hem de içerik olarak daha çok gelişti. Bunu sizlerin yorumlarından dolayı rahatlıkla söyleyebiliyorum. Sadece Sarayönü'nde değil, Konya'da ve diğer illerde hatta yurt dışında gazetemizi ve internet sitemizi takip eden dostlarımızın güzel görüşleri hatta bazılarının eleştirileri bize gurur veriyor.

Tarım memleketi olan ilçemizde sürekli tarım haberleri yapmışız. Geniş bir coğrafyaya sahip olan ilçemizin bütün köy ve mahallelerinden haberler yer almış. Esnaf köşesi, kent, politika ve güncel sayfalarımız hep ilgi çekti.

Bunların yanı sıra yazarlarımız, şairlerimiz gönüllerinden koptuğu şekilde gazetemizi renklendirdiler. İlçemizin tanıtımında da çok önemli bir katkısı olan Sarayönüspor’u sürekli takip ettik.

Nostalji,  magazin ve bulmaca sayfalarımız büyük ilgi gördü.

***

Yaptığımız haberler sadece ilçemizde kalmadı. Gazetemiz sayesinde Sarayönü, ilçe dışında da gündemde yerini aldı. İlçemizde yapılan güzel çalışmalar veya ilçe sorunları Konya hatta Türkiye gündeminde ses getirdi.

Bu başarıda hırsların, çalışma arzusunun, meslek sevgisinin etkileri var.

Gazetemizde beraber çalıştığımız arkadaşlarıma çalışmaları ve katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum.  Yazıları, şiirleri ile gazetemize renk katan köşe yazarlarımıza da teşekkür ederim.

Gazetemizin kurulduğu günden itibaren çalışmalarımızı takdir eden, bize güç veren, maddi manevi destek olan siz değerli okurlarımıza, dostlarımıza da içtenlikle teşekkür ediyorum.

Nice güzel yaşlara ve yayınlara…

Önceki ve Sonraki Yazılar
Mehdi DEMİR Arşivi