OKURLARIMIZIN DİKKATİNE!

29 Ocak 2008 tarihinde ilk sayısını çıkararak yayın hayatına başlayan Sarayönü Manşet Gazetesi bugüne kadar siz değerli okurların beğeni ve destekleri ile 16. yılında giriyor.

Sarayönü’nün tek yerel gazetesi olan Sarayönü Manşet, tarafsız bir yayıncılık anlayışı ile ilçemizin sorunlarının yanı sıra yapılan güzel çalışmaları da gazetemiz aracılığı ile kamuoyu ile paylaşarak ilçemizin ve bölgemizin sesi oldu.

Aldığımız olumlu tepkilerle gururlandık, yapılan eleştirileri de saygıyla dikkate alıp, gördüğümüz eksiklikleri imkânlar dâhilinde gidermeye çalıştık.   Kurulduğu günden beri gazetemizin daha çok kişiye ulaşması ve daha çok okunması için özveri ile çalıştığımıza inanıyorum.

Sayın okurlarımız yıllardır maliyetinin altında bir fiyatla gazetemizi sizlere ulaştırmaya çalıştık. 15 yıl önce 50 kuruş ile satışa sunduğumuz gazetemiz sizlerin abonelik katkısı, verdiğiniz reklam ve resmi ilanlarla ayakta kaldı.

Ne yazık ki pandemi döneminde satışlarımızda ve reklam gelirlerinde de doğal olarak düşüşler yaşandı. Pandemi süreci gazetemizi maddi anlamda çok etkilediği gibi yaşanan kısıtlamalar, okullar başta olmak üzere bütün kurumlardaki faaliyetlerin azalması haber içeriğinde de zorlanmamıza neden oldu.

Ardından geçtiğimiz yılsonunda başlayan ve 2022 yılı içerisinde ülke genelinde yaşanan ekonomik kriz ve yüksek enflasyon nedeniyle gazetemizin kâğıt ve baskı maliyetleri de kat be kat arttı.

Kağıt fiyatları geçtiğimiz yıla göre yüzde 400’ün üzerinde zamlanmış durumdadır.  Kriz öncesi 1 top gazete kâğıdı 120 Tl iken bugün 450 Tl. Baskı maliyetlerindeki artışta aynı oranda katlandı.

Bütün olumsuzluklara rağmen 3 yıldır oldukça zor şartlarda baskı kalitesi ve sayfa sayısında bir düşüş yaşamadan GAZETEMİZİ ayakta tutmak ve sizlere ulaştırmak için çalıştık.

Ne var ki mevcut koşullarda gazetemizin yayın hayatını sürdürmesi artık söz konusu değil. Bu nedenle bazı ekonomik tedbirleri almak durumunda kaldık ve önümüzdeki sayıdan itibaren satış ve reklam fiyatlarımızda bir güncelleme yapmamız zorunlu hal almıştır.

Dolayısıyla gazetemizin satış fiyatını yeni yıl ile birlikte önümüzdeki sayıdan itibaren 4 TL, aylık abone ücretini 25 Tl., 3 aylık abonelik fiyatını da 75 TL yapmak zorunda kaldık.

Siz saygıdeğer okurlarımızın anlayışına sığınarak aylık bir paket sigara bedelini tutmayan bir tutarı gazeteniz Sarayönü Manşet’i okumak için ayırabileceğinizi düşünüyoruz.

Bu artışı ekonomik bir yük görüp aboneliğini iptal ettirmek isteyen okurlarımıza da anlayışla karşılar, şimdiye kadar ki desteklerinden dolayı teşekkür ederiz.

Ayriyeten ekonomik anlamda biraz tasarruf sağlamak adına 5 yıldır renkli yayınlanan gazetemiz yine önümüzdeki sayıdan itibaren tek renk (siyah-beyaz) olarak yayınlanacaktır.

Bundan sonra da yayın hayatımızı sürdürdüğümüz sürece ilçemizde yaşanan gelişmeleri okuyucularımıza aktaracağımız gibi, ilçemizin sorunları ile dertlenmeye, bu sorunların çözümü noktasında katkı sağlamaya devam edeceğiz.

Saygılarımızla…

Önceki ve Sonraki Yazılar
Mehdi DEMİR Arşivi